ІХ міські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: виховуємо культуру потреб особистості»

4 листопада у школі традиційно відбулися ІХ міські педагогічні читання на тему: «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: виховуємо культуру потреб особистості».

 Шкільний педагогічний колектив та освітян міста об`єднала ідея проведення своєрідних «діалогів» вчителів-сучасників з педагогом-гуманістом, публіцистом, автором літературних творів для дітей, майстром педагогічної справи В.Сухомлинським.

Розпочала педагогічні читання директор школи Мельник Оксана Миколаївна, яка поділилася своїми враженнями про свою участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції і ХХІІ Всеукраїнських педагогічних читаннях, що відбулися 24-25 вересня у м. Херсоні, а також розповіла присутнім про досвід школи у формуванні культури потреб дитини засобами художньо-естетичного виховання.

Почесним гостем на педагогічних читаннях була донька великого педагога Сухомлинська Ольга Василівна, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, яка розповіла присутнім про діяльність вітчизняних та закордонних послідовників В.О. Сухомлинського. Цікавою та пізнавальною була розповідь Міхна Олександр Петрович, директора Педагогічного музею України, про матеріали виставки «Василь Сухомлинський – дитячий письменник».

Учасниками педчитань обговорено широке коло проблемних питань, розв׳язанню яких допомагає педагогічна спадщина В.Сухомлинського. Зокрема, проблеми морального, сімейного, патріотичного, екологічного виховання, робота здітьми з особливими потребами, використання літературної спадщини педагога. Змістовними були виступи Тоцької Т.П. (завідуюча ДНЗ «Ялинка» імені В.О. Сухомлинського, Всеукраїнського центру із впровадження та розповсюдження ідей В.О. Сухомлинського), Кириленко А.М.( вчитель початкових класів); Шинкарюк О.М. (шкільний психолог); Масохи Л.М.(завідуюча шкільної бібліотеки).

У творчій, піднесеній атмосфері звучали відомі кожному педагогу-початківцю вислови В. Сухомлинського, які давно вже стали педагогічними заповідями як для молодих, так і для досвідчених вчителів: «Щастя – це передусім оптимізм, віра в світле майбутнє, творча праця переживання радості задоволення найвищої людської потреби – потреби в людині», «Краса природи виховує витонченість почуттів, допомагає відчути красу людини», «Людська особистість – це найскладніший сплав фізичних і духовних сил, думок, почуттів, волі, характеру, настроїв» та інші.

Присутні з цікавістю переглянули відеопрезентацію «Серце, віддане дітям» про життя та педагогічну діяльність педагога-гуманіста, підготовлену учнями 4-А та 4-В класів (класоводи Горбунова Л.В., Крюкова О.В.). Поринути у світ добра , гармонії, створених В.Сухомлинським, допомогла літературно-музична композиція за казкою В.О. Сухомлинського «Хлопчик і конвалія», представлена учнями 4-Б та 4-В класів (класоводи Михайлова Л.М., Варламова С.М.).

Модератором Сухомлинівських читань була заступник директора з методичної роботи Новічкова Світлана Анатоліївна, яка вміло поєднала у своєму виступі спадщину великого педагога та надбання педагогічного колективу нашої школи.

Підсумком міських Сухомлинівських читань стало нагородження грамотами та подяками Всеукраїнської Асоціації імені В.О.Сухомлинського педагогічних працівників школи Мельник О.М., Новічкову С.А., Лящук Л.С., Кириленко А.М., Нагорну О., Масаоху Л.М., які працюють за спадщиною В.О.Сухомлинського.

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
Фото-CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.

Відео про нас