Світле свято Великодня

Великдень – одне з найбільших свят християн. Святкується в Україні ще з Х століття навесні й пов’язане з воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великий день або Великдень. Одним із символів Великодня є ритуальний хліб – паска. Печуть паски тільки у Чистий четвер. Не можна було у хаті, де печуть паски, гримати дверима, з хати щось позичати, слідкували, щоб не було нікого чужого. Паска – це гордість господині. Вважалось, що вдала паска віщувала добро, щастя в родині, невдала – якесь нещастя. Паску куштували тільки в неділю після освячення. Отже, паска – це символ вічності людського життя.

Другим Великоднім символом є писанка або крашанка. З давніх-давен яйця були символом сонця, весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду. Ними обмінювалися при христосуванні, використовували для розваг, ігор молоді. Розмальоване яйце вважалося родинним оберегом.

У Броварській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 теж святкували. Учні  3-Б класу на чолі зі своїм класоводом Панченко Оленою Василівною показали захід «Світле свято Великодня». Діти розказали, що це за свято, які його основні символи. А також співали пісень та христосалися. А також показали гумористичні сценки про Великодній кошик та яйце, яке тільки-но з’явилося на світ. Прославляли Ісуса Христа! 

slide: 

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
Фото-CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.

Відео про нас