День української писемності та мови

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирний

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це День вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Кожен, хто шанує і любить українську мову відзначає це свято. У нашій школі також були проведені заходи з приводу цієї дати:

-Бібліотекарі Репрінцева О.Л і Масоха Л.М підготували цікаву та пізнавальну виставку художньої літератури;

-Серед 5-11 класів педагог-організатор Фісак О.Т провела виставку плакатів;

-Учитель Накалюжна А.Д. провела поетичну п’ятихвилинку «Лунай, величне наше слово» у 5-А класі. У 6-А – ознайомлення з різними типами словників «Не бійся заглядати у словник»;

-У 5-Г класі, вчителем Тесленко О.П., проведено конкурс малюнків на тему «Як парость виноградної лози плекайте мову»;

-Під керівництвом учителя Симич Л.С відбулася поетична година «З рідним словом міцніє держава»(7-А) та мовознавча вікторина «Веселкова наша мова»(6-В, 6-Г);

-Вчителем Москаленко І.С. у 7-Г був проведений тренінг із розвитку комунікативних навичок учнів «Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта»;

-В 11-А класі, на чолі з вчителем Черненко Т.В., проведено круглий стіл «Мова і писемність у цікавих фактах»

-Учитель Соловей В.О. провела конференцію на тему «Розвиток української мови» у 11-Б класі.

Учнівське самоврядування також не лишилось осторонь і, на чолі з координатором Москаленко І.С., приєдналось до святкування:

-Під час великої перерви учні нашої школи прослухали радіолінійку на тему «Бринить-співає наша мова. Чарує, тішить і п’янить»

-2-3 класи прослухали інформаційні хвилинки на тему «Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості»

-Серед учнів 5-11 класів було проведено соціальне опитування на тему «Двомовність – рівні права зайця і вовка з’їсти одне одного, чи розвиток особистості?»

-Майже кожен учень отримав інформаційну листівку «Мов поганих не існує в світі. Є лише погані язики».

День української писемності та мови – одне з найголовніших свят нашої держави, адже мова - найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення народу як нації. 

slide: 

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
Фото-CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.

Відео про нас