Учитель Добра, Правди і Краси (до 100-річчя В.О.Сухомлинського)

Щоб бути Великим - треба бути людиною Великої ідеї та Великого характеру

 (В.О. Сухомлинський)

 

Цьогоріч  28 вересня в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це - видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

 Спадщина кожного митця і кожного вченого має свою долю. Одну досить швидко забувають, іншу якийсь час тримають у полі зору. І лише небагатьом випадає залишитися у «великому часі». Є всі підстави стверджувати, що спадщина Василя Сухомлинського належить до останніх. Система видатного педагога наділена здатністю оновлюватися в часі, бо побудована на основі християнського вчення - ідеї добра.

2  жовтня 2018 р. Броварська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 імені В.О.Сухомлинського гостинно відчинила двері для всіх, хто знає, шанує і впроваджує в життя ідеї великого українського педагога-гуманіста, ученого зі світовим ім'ям, публіциста, письменника Василя Олександровича Сухомлинського. За добрим українським звичаєм гостей зустрічали хлібом і піснею. До школи завітала  делегація з Китаю,  які теж знають і шанують творчість В.О.Сухомлинського і використовують його педагогічні ідеї. Почесними гостями були О.В.Сухомлинська , дочка В.О.Сухомлинського та начальник управління освіти і науки Броварської міської ради Мельник О.М. У фойє школи присутні мали можливість переглянути творчий доробок учнів: ілюстрації до творів В.О.Сухомлинського, поробки з  природного матеріалу, тематичні стіннівки вражали своєю неповторністю та оригінальністю.

Екскурсоводи Гуназа Л.М. та Басараб М.О.  провели цікаву екскурсію , ознайомили з історією школи. Гості переконалися, що в нашій школі комфортно і затишно всім, хто переступає її поріг. Продовжилася зустріч в актовій залі. Модератор Петрова Я.О. налаштувала присутніх на емоційну хвилю віршем Ліни Костенко «Крила».  Дуже зворушив гостей перегляд відео "Спасибі, вчителю", а пісня у виконанні Ольги Косогор не залишила нікого байдужим. Неповторні емоції викликав виступ наймолодших учасників зібрання, які разом зі своїми наставниками Кириленко Антоніною Миколаївною та Янченко Валентиною Миколаївною підготували літературно-музичну композицію "Ми діти твої,Україно".

Заступник директора з навчально-виховної роботи Кирпа Л.Ю. презентувала роботу навчального закладу за творчістю В.О.Сухомлинського. Завідуюча шкільною бібліотекою Масоха Л.М. представила досвід роботи " Шкільна бібліотека- освітній простір для творчого розвитку дітей за ідеями В.О.Сухомлинського"

Цікавим для присутніх був виступ психолога Шинкарюк О.М. «Ідуть роки, минає століття, а серце дітям віддане живе», у якому вона повідала про життя видатного українського педагога. Також для присутніх провела веселу руханку та релаксійну вправу «Про любов».

Учителі української мови та літератури  Накалюжна А.Д., Черненко Т.В. та Семеник О.М. показали наступність у використанні творчої спадщини В.О.Сухомлинського. Разом з учнями 5-8 класів вони підготували літературно - музичну композицію "Людина починається з добра". Діти декламували вірші, інсценізували твори В.Сухомлинського, виконували пісні . Своїм виступом вони зуміли переконати всіх у тому, що народ, який керується мораллю Добра, Правди і Краси ніколи не згине, бо це та сіль землі, той цвіт і плід на дереві нації, який робить його незламним.

Ми маємо дуже могутню постать в нашій літературі. Тож звертаймося  до його золотих розсипів, до його мудрих уроків і читаймо, думаймо, зростаймо. Напуваймо цією чистою джерельною водою наших діток – нехай виростають вони здорові, міцні духом, красиві душею.

 

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
Фото-CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.

Відео про нас