Протидія насильству

Що таке домашнє насильство?

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.


Види домашнього насильства

 • фізичне насильство,
 • психологічне насильство,
 • сексуальне насильство,
 • економічне насильство.

Контакні телефони

 • Поліція – 102
 • Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116 123
 • Броварський міський центр соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді – (04594) 4-61-64, 6-11-86, 6-19-00
 • Служба у справах дітей Броварської міської ради –  (04594) 6-57-86, 4-61-85

Уповноважена особа

 • У разі виявлення фактів насильства протягом доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти інформує уповноважений підрозділ органу Національної поліції та службу у справах дітей (у разі коли постраждалою особою та/або кривдником є дитина), забезпечує надання медичної допомоги (у разі потреби) та фіксує необхідну інформацію в журналі реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі закладу освіти.
 • Зустрічається із дитиною у разі виникнення підозри щодо домашнього насильства, жорстокого поводження або якщо є реальна загроза його вчинення, намагається її розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надає емоційну підтримку.
 • З’ясовує під час розмови терміни подій, які відбулися з дитиною та за можливості їх опис.
 • Дотримується принципу конфіденційності щодо постраждалої особи.
 • Повідомляє працівників психологічної служби закладу.

Освітній проект з протидії домашньому насильству

ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ

Література

Про схвалення Концепції Державної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2017 – 2021 роки”

Запобігання та протидія домашньому насильству над дітьми та молоддю – Пам’ятка-довідник

Комплексна Програма корекційно-реабілітаційної роботи з дівчатами (14-18 років) та жінками, які пережили насильство або належать до групи ризику – Інформаційно-методичні матеріали

Комплексна Програма корекційної роботи з чоловіками, які вчиняють насильство або належать до групи ризику щодо його вчинення – Інформаційно-методичні матеріали


Документи

 1. Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”
 2. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 р. №658 “Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі”
 3. Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 р. №1047 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами”
 4. Лист Міністерства освіти і науки України від 18.05.2018 р. №1/11-5480 “Методичні рекомендації щодо запобігання та протидію насильству”
 5. Лист Міністерства освіти і науки України від 30.10.2018 р. №1/9-656 “Про перелік діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей”

Джерело: http://35.zosh.zt.ua/activity/prevention-of-violence/