Екологічне виховання – це не просто знання, це мистецтво жити в гармонії з природою. Одним із шляхів формування екологічної культури школярів є звернення до надбань педагогічної спадщини Василя Сухомлинського.
Екологічне виховання у дитини видатний педагог вбачав в систематичному, поступовому, терплячому, тривалому формуванні уявлень про довкілля, щоб вона змогла усвідомити і відчути себе невід’ємною частиною природи.
Ціль екологічного виховання – розвинути правильне відношення учнів до природи. Виховати любов і дбайливе ставлення до навколишнього світу.
Екологічне виховання дає надію на те, що наші вихованці виростуть добрими людьми. І цьому підтвердження – наш шкільний проєкт «Розповідь про добрі справи», який підготували бібліотекарі, класоводи, вчителі української мови й літератури та учні 1-11 класів. Доброзичливість та милосердя у відношенні до людей, тварин та рослин; розповіді про себе, своїх рідних та сторонніх людей, різні життєві ситуації й факти. Ось така літературна мозаїка склалась у нас при опрацюванні поданих робіт. Всі матеріали – об’єднали в збірку « Розповідь про добрі справи» за ідеями В.О.Сухомлинського».