Андріївські вечорниці

З давніх-давен Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

Андрія – одне із свят, яке завжди відзначали наші батьки, діди, прадіди. Припадає воно на 13 грудня і вважається днем пам’яті одного із дванадцяти апостолів Христових – Андрія Первозванного.

Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших, коли відбуваються заклинання й угадування майбутнього. Вечорниці на «Андрія» присвячені веселощам, іграм, музикам, обрядовим церемоніям і забавам. Невід’ємним компонентом цього свята є всіляке ворожіння, насамперед, ворожіння про шлюб.

11класники Броварської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ім. В.О. Сухомлинського також не залишились осторонь цього дійства. 13 грудня в закладі освіти було проведено вечір відпочинку “Вечорниці на Андрія”. Захід потішив чудовою організацією: піснями, віршами, театралізованими сценками. Цікаві найрізноманітніші гадання об’єднали усіх присутніх.

Перед нами ожили українські вечорниці в ніч на «Андрія». В гості прийшли дівчата і хлопці. І почалися веселощі! Лунали народні пісні, коломийки, коляди. Найцікавіший момент – ворожіння. Діти розповідали та інсценували різні його способи, звісно, перетворивши колись серйозний обряд на розвагу. І, дивна справа, хоч у ворожіння нібито ніхто не вірить, але всім цікаво було дізнатися ім’я судженого та хто ж перший з дівчат вийде заміж. Хтозна, а може і справдиться ворожіння…

Панувала незвичайна аура. Кожен прагнув докласти якомога більше зусиль, щоб Андріївські вечорниці запалили маленький вогник у душі гостей та учасників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *