
Київським обласним центром зайнятості для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти та їх батьків у квітні 2025 року організовується Місячник професійної орієнтації.
Інформуємо Вас про те, що існують додаткові можливості дистанційної профорієнтації. Зокрема:
Для зареєстрованих користувачів соціальної мережі Facebook доступні у записі проведені впродовж 2021-2023 років ефіри щорічного профорієнтаційного онлайн марафону «Профлайфхак або як обрати професію майбутнього». Посилання для приєднання до закритої Facebook-групи профорієнтаційного марафону: https://www.facebook.com/groups/3356739211 19340/?ref=share_group_link .
Частина ефірів онлайн-марафону завантажені на YouTube-каналі за посиланням: https://www.youtube.com/@ProfLifeHak .
- Ознайомитися з розповідями про професії від першої особи можна за посиланням: https://careerhub.in.ua/blog/career/ . Доступні для ознайомлення інтерв’ю з представниками таких професій як: аграрій, психолог, контент-продюсер, кравчиня, архітектор, журналіст, режисер, SMM-менеджер, STEM-майстриня, стиліст, 3D художник, геймер, дизайнер, юрист, авіаконструктор, логіст, місе-менеджер або фахівцем у сфері корпоративного туризму, готельєр, фармацевт, фінансовий радник, дипломат, ветеринар, лаборант медичний, співробітник банківської установи.
- Переглянути інтерв’ю з професійними експертами можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses . Доступні інтерв’ю щодо таких професій як: логіст, спеціаліст із закупівель, менеджер із продажів, мобільний фотограф, відеомейкер, 2 аккаунт-менеджер, спеціаліст з клієнтської підтримки, кондитер, спеціаліст з партнерства, HR-спеціаліст та рекрутер, адміністратор, ріелтор, пекар, майстер плиточник, піцайоло, шеф-кухар, бариста, касир, клінер, оператор АЗС, оператор SMT, кравець, в’язальник, вишивальник, візажист, майстер нігтьового сервісу, хейр-стиліст (перукар-модельєр), колорист, бровист, барбер (виконання чоловічих стрижок), грумер (стрижка тварин), флорист, ландшафтний дизайнер, SMM-спеціаліст, QA-тестувальник та інші.
- Сучасні карти затребуваних професій в електротехніці, у сферах торгівлі, гірництва та металургії, інформаційних технологій, у громадському секторі, банківській, аграрній та юридичній сферах, створені із залученням провідних роботодавців та доступні до перегляду та завантаження за посиланням: https://careerhub.in.ua/ blog/karta-profesij/ .
- Гайд «На кого вчитися після школи» містить розділи щодо 10 найперспективніших галузей економіки для повоєнної відбудови України. Це – лаконічна аналітика щодо таких галузей як: будівництво, безпека (військова та правоохоронна), медичні послуги, охорона здоров’я та психологічна допомога, аграрна галузь, енергетика, відновлення територій та соціальний захист, ІТ, цифрові технології та кібербезпека, освіта і наука, транспорт та логістика, промисловість та підприємництво. Переглянути та завантажити гайд можна за посиланням: https://careerhub.in.ua/na-kogo-vchytys-pislya-shkoly-v-ukrayini-stvoryly-gajd properspektyvni-profesiyi .
- Результати дослідження щодо ключових трендів майбутнього на ринку праці України на період до 2030 року можна переглянути та завантажити за посиланням: https://careerhub.in.ua/future-of-work-2030-yak-pidgotuvatysya-do-zmin-v ukrayini/ .
- Безкоштовно пройти найпростіше профорієнтаційне тестування, визначити тип особистості та притаманні їй професійні якості можна за посиланнями: https://osvita.diia.gov.ua/tests та https://profi.dcz.gov.ua/ .